VIDEO | Recitalul lui Marius Croitoru de pe marginea terenului! După ce s-a certat cu arbitrul, antrenorul moldovenilor a luat ”în marcaj” un jucător de la Sepsi

Sepsi a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa FC Botoşani, într-un meci din etapa a patra a play-out-ului Ligii 1.

Antrenorul moldovenilor, Marius Croitoru, a avut propriul recital pe marginea terenului. La finalul primei reprize, Marius Croitoru a avut o criză de nervi. Antrenorul moldovenilor a reclamat un fault pentru unul dintre adversarii lui, dar centralul George Găman a dictat doar fault, fără să îl sancţioneze pe jucător cu cartonaş.

După aceste proteste, Marius Croitoru nu a obţinut un cartonaş galben pentru adversari, ci pentru el. Arbitrul s-a dus către Croitoru, pentru a-i spune că dacă nu se va calma, îl va trimite în tribune.

În repriza secundă, antrenorul lui FC Botoşani a fost din nou în centrul atenţiei. Dimitrov a degajat o minge şi a ieşit în afara terenului, fiind foarte aproape de Marius Croitoru. Antrenorul moldovenilor l-a ţinut câteva secunde de mână şi a încercat să îl împiedice să reintre în teren. Gestul a fost făcut în glumă, Croitoru a zâmbit vizibil, iar la rândul lui, jucătorul lui Sepsi nu a protestat.

Afla mai multe despre: liga 1-croitoru-sepsi