VIDEO | Record absolut aseară, în NBA. LA Clippers a reuşit o performanţă fabuloasă, unică în istoria playoff-ului

VIDEO | Record absolut aseară, în NBA.  LA Clippers a reuşit o performanţă fabuloasă, unică în istoria playoff-ului

NBA

Aseară, în Oakland s-a disputat meciul doi din întâlnirea Golden State-LA Clippers. S-a produs cea mai mare răsturnare de scor din istorie, iar scorul e acum 1-1 la meciuri.

31 de puncte au recuperat cei de la LA Clippers în meciul doi al întâlnirii cu Golden State din playoff-ul NBA. Este cea mai mare răsturnare de scor din istoria NBA. A fost 91-60 cu 7 minute rămase din sfertul trei. Cu un minut înainte de finalul partidei, Clippers au revenit, iar Landry Shamet a semnat coşul victoriei cu 15 secunde rămase pe tabelă. S-a terminat 135-131 şi e egalitate între Golden State şi Clippers.

Precendetul record îi aparţinea tot unei echipe din Los Angeles. LA Lakers a revenit de la o diferenţă de 29 de puncte în 1987, într-un meci din playoff cu Seattle Supersonics.

În celălalt meci al serii, Philadelphia 76ers a învins-o pe Brooklin Nets, 145-123 şi a egalat situaţia la 1.

Miercuri dimineaţă, de la ora 5.30, Portland Traill Blazers joacă împotriva lui Oklahoma City Thunder în direct pe Telekom Sport 1.Blazers au câştigat prima partidă, 104-99.

Afla mai multe despre: nbaclippersgolden statetelekom sport