VIDEO | Remiză cu patru goluri, un penalty ratat şi o eliminare la Liverpool - Sevilla

În direct pe Telekom Sport 2 am fost martorii uneia dintre cele mai spectaculoase partide de marţi, în Liga Campionilor. Liverpool a terminat la egalitate, scor 2-2 cu Seviila.

Sevilla a deschis repede scorul pe Anfield, Ben Yedder reuşind să marcheze în minutul cinci. Brazilianul Firmino a restabilit egalitatea în minutul 21. Acelaşi Firmino a ratat o lovitură de la 11 metri în finalul primei reprize, la scorul de 2-1 pentru echipa sa! Correa, în minutul 72, a stabilit scorul final. În prelungirile meciului, Gomez, de la gazde, a primit al doilea cartonaş galben pentru un fault.

VEZI REZUMATUL MECIULUI AICI

Liverpool - Sevilla 2-2 (Firmino 21, Salah 37 / Ben Yedder 5, Correa 72)

* Min 42. Firmino ratează o lovitură de la 11 metri.

Echipele de START:

Liverpool (4-3-3): Karius – Gomez, Lovren, Matip, Moreno – Can, Henderson, Wijnaldum – Salah, Firmino, Mane.

Sevilla (4-3-3): Rico – Mercado, Kjaer, Pareja, Escudero – N’Zonzi, Banega, Piazrro – Navas, Ben Yedder, Correa.

Afla mai multe despre: liverpoolsevillaliverpool sevillatelekom sporttelekom sport 2liga campionilor