VIDEO | Remiză între Poli Iaşi şi FC Argeş. Două goluri, un cartonaş roşu, un penalty neacordat şi multă frustrare în Copou

FC Argeș

Poli Iaşi şi FC Argeş au încheiat la egalitate, scor 1-1, partida contând pentru etapa a 11-a din Liga 1. Gazdele au deschis scorul în minutul 40 prin veteranul Andrei Cristea, în timp ce oaspeţii eu punctat prin elveţianul Cephas Malele, în minutul 62. O remiză care nu ajută niciuna dintre echipe.

LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Argeş 1-1 (Cristea 40/ Malele 62)

Min. 67: Cartonaş roşu pentru Frăsinescu! Acesta a lovit cu umărul în figură, fără minge, unul dintre adversari.

Min. 62: GOOOLLL Argeş! Malele reuşeşte să egaleze cu o lovitură perfectă de cap.

Min. 40: GOOOLLL Cristea! La meciul 400 în Liga 1, Andrei Cristea reuşeşte golul 112.

Min. 32: Din nou, Micle salvator! De data aceasta din faţa lui Andrei Cristea, la o lovitură de cap a experimentatului atacant.

Min. 31: Intervenţie foarte bună a lui Micle! A respins de sub bară.

Min. 27: Oaspeţii cer penalty la un duel în careu. Reluările arată cum jucătorul argeşenilor a fost evident tras de tricou înainte să sară la cap.

Min.26: Ocazie bună de gol pentru Argeş! Şutul lui Grecu a fost respins cu greu în corner de Axinte.

Poli Iaşi: Axinte - Onea, Frăsinescu, Baxevanos, Buşu - Vanzo, Breeveld, Passaglia - Calcan, Cristea, Popadiuc.
Rezerve: Bosz - Angiulli, Cabral, F.Cristea, De Iriondo, Mensah, Platini, A.Stan, Zajmovic.
Antrenor: Daniel Pancu

FC Argeş: Micle - Tofan, Leca, Maric, Muşat - Grecu, Şerban, Meza Colli, Drăghici - Mediop, Malele.
Rezerve: Greab - Blejdea, Deslandes, Honciu, Marakis, Mirică, Năstăsie, Palic, Şerbănică
Antrenor: Ionuţ Moşteanu.

LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Argeş, de la ora 17:30, în direct, pe Telekom Sport 1. "Derby-ul suferinţei"

Cele două formaţii sunt vecine de clasament, în subsolul ierarhie. Poli Iaşi este pe locul 13, cu 9 puncte, în timp ce FC Argeş este pe locul 14, cu 8 puncte. Argeşenii au un moral mai bun faţă de advesarii de vineri, deoarece au acumulat 7 puncte în ultimele cinci runde, faţă de cele cinci înfrângeri consecutive ale ieşenilor.

Cu toate acestea, pauza de două săptămâni, pricinuită de acţiunile naţionalei, poate schimba radical datele problemei. Antrenorul care-şi va capacita mai bine elevii îşi va duce echipa spre victorie.

Afla mai multe despre: fotbal