VIDEO | Remiză spectaculoasă între Valencia şi Atletico Madrid, pe Mestalla. Madrilenii au condus în două rânduri

Valencia şi Atletico Madrid au remizat, vineri seară, scor 2-2 (1-2), într-o partidă contând pentru etapa a 24-a din La Liga.

Scorul a fost deschis de oaspeţi, prin spaniolul Diego Llorente, în minutul 15, care a marcat în poarta lui Cillesen, după o ezitare în apărarea "liliecilor". Golul egalizator a ''căzut" cu cinci minute înainte de finalul primei reprize. Brazilianul Gabriel Paulista a reluat în poarta lui Oblak, un şut centrare a uruguyanului Maximiliano Gomez.

Nu avea să fie scorul primei reprize. Atletico Madrid a trecut din nou în avantaj, după golul marcat  de Thomas Partey, în minutul 43. Valencia a egalat din nou.în minutul 59, după golul reuşit de Geoffrey Kondogbia.

În clasament, Atletico Madrid este pe locul 4, cu 40 de puncte, în timp ce Valencia este pe locul 6, cu 38 de puncte.

Afla mai multe despre: fotbal