VIDEO | Remiză spectaculoasă la Mediaş. Gaz Metan şi Academica Clinceni au încheiat la egalitate, scor 1-1

Gaz Metan Mediaș

Gaz Metan Mediaş a încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul susţinut, sâmbătă, pe teren propriu, în compania echipei Academica Clinceni, în etapa a XX-a a Ligii I.

Pentru Gaz Metan a marcat Sambu, în minutul 83, în timp ce pentru Clinceni a înscris Chunchukov '53.

Clinceni a marcat prin Chunchukov, care a profitat de o greşeală a apărării medieşene.

Gaz Metan a egalat prin Sambu, în minutul 83, acesta profitând, la rândul său, de o greşeală de marcaj a fundaşilor ilfoveni.

Gaz Metan a evoluat o repriză cu un jucător mai puţin, după ce Baco a fost eliminat pentru un fault din postura de ultim apărător la Chunchukov.

Gaz Metan - Academica Clinceni 1-1
Au marcat: Sambu '83 / Chunchukov '54

Gaz Metan: Pleşca – Butean, Baco, Yuri, Trif – Aleceus, Deaconu – Costea, Chamed, Horşia- Valenta
Rezerve: Buzbuchi, Ciocan, Horj, Larie, Niţu, Pambou, R. Romeo, Sambu, Ze Manuel

Academica Clinceni: Vâlceanu – Achim, Jutric, Pariche, Dobrescu – Longher, Ventura, Moulin, Andronic – Chandarov, Chunchukov
Rezerve: Ureche, Gardoş, Rusescu, Cebotaru, Dumitriu, Bilali, Markovic, Pîrvulescu, Ad. Popa

Min. 83 - GOOOOL Gaz Metan! Sambu eglează pentru medieşeni

Min. 54 - GOOOOL Academica Clinceni! Ilfovenii deschid scorul prin Chunchukov, după o greşeală uriaşă în defensiva medieşenilor

Min. 45 - Cartonaş roşu pentru Gaz Metan. Medieşenii rămân în inferioritate numerică, după eliminarea lui Baco

Afla mai multe despre: gaz metan