VIDEO | Replică GENIALĂ a lui Tamaş: ”Să nu-i facă ăştia dosar penal, că mie mi-au făcut! Treaba lui, e băiat mare!” :)

Astra Giurgiu

Schimbat în minutul 78 de Dan Alexa, deşi abia intrase la pauză, Oumare Tounkara a reacţionat foarte urât la vestiar. Atacantul a spart uşa de la vestiar şi s-a tăiat foarte rău după ce a lovit-o cu pumnul.

Legat de aceast moment, Gabriel Tamaş a oferit o replică absolut genială: ”Să nu-i facă Doamne fereşte dosar penal, că mie mi-au făcut. E treaba lui, nu mă bag, e băiat mare” a mărturisit Tamaş la finalul partidei.

”Ce concluzii să tragem? Am jucat prost! Bine că am luat un punct”

Academica Clinceni a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Astra Giurgiu, într-un meci din etapa a noua a Ligii I, în care cele două goluri au fost marcate în propria poartă. Unul dintre ele a fost înscris chiar de Tamaş: ”Nu ştiu ce concluzii să tragem, cred că am jucat prost. Adică după câteva meciuri foarte bune făcute de noi, în seara asta nu cred că am abordat meciul cum trebuia şi aţi văzut că ne-a costat” a spus fundaşul la finalul partidei.

El a remarcat un singur coechipier după această remiză: ”În seara asta nici eu nu am fost la aşteptările multora şi zic că nimeni n-a fost, în afară de Budescu, uite că am avut un plus, bine că am avut un plus meciul acesta. Bravo lui, îl felicit, a alergat foarte mult, ne-a ajutat în seara asta, a şi dat gol, dar în rest, nu ştiu, nu joacă experienţa. S-a văzut că ei au venit şi ne-au tratat cum trebuia, serios, noi i-am luat în glumă şi ne-a costat” a mai spus Gabriel Tamaş la finalul partidei.

Mai ai câteva secunde libere? Vezi şi postările de pe Instagram Telekom Sport!

Afla mai multe despre: tamaşastra