VIDEO | Repriză infernală pentru Ionuţ Radu. Patru goluri marcate şi o reuşită anulată cu VAR în 35 de minute la Genoa - Parma

Serie A

Ziua din Serie A s-a deschis cu un meci nebun la Telekom Sport. Genoa şi Parma au oferit un spectacol total în partida transmisă în direct la Telekom Sport 4.

Cu Ionuţ Radu titular, Genoa a deschis scorul încă din minutul 6, prin Piatek, care a ajuns astfel la a noua reuşită în acest sezon. Atacantul a marcat în toate cele şapte etape din actuala ediţie a campionatului italian şi e în urmărirea recordului stabilit de Batistuta, cel care a înscris meci de meci în primele 11 runde.

Începutul bun n-a ajutat-o însă pe Genoa. Formaţia lui Radu a încasat rapid trei goluri, în decurs de 14 minute. Putea fi 2-3 la pauză, dar VAR-ul a împiedicat-o pe Genoa să revină în meci.

Afla mai multe despre: genoaparmaionut radu,