VIDEO | Revenire spectaculoasă pentru Inter în meciul cu Torino. Condusă la pauză, echipa lui Conte s-a impus cu 3-1

Inter Milano

Inter Milano a învins-o, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (0-1), pe Torino, în etapa a 32-a din Serie A.

Andrea Belotti a marcat pentru oaspeţi, în minutul 17, dar Inter a revenit după pauză, prin reuşitele lui Ashley Young '49, Diego Godin '51 şi Lautaro Martinez '61.

În urma acestui succes, Inter Milano a urcat pe locul 2, cu 68 de puncte, la egalitate cu Lazio, de pe locul 3 şi înaintea celor de la Atalanta, 67 de puncte. Lider este Juventus, cu 76 de puncte.

Torino ocupă locul 16, cu 34 de puncte, la cinci puncte de Lecce, de pe locul 18, retrogradabil.

Afla mai multe despre: inter