VIDEO | Rezultat ruşinos pentru Inter. Cu toate vedetele în teren, liderul din Serie A s-a chinuit cu o echipă din ligile inferioare în Cupa Italiei

Liderul neînvins din Serie A, Internazionale Milano, s-a calificat în sferturile Cupei Italiei cu mari emoţii, după ce a câştigat meciul cu Pordenone, din liga a treia, la loviturile de departajare.

Micuţa echipă din liga a treia a rezistat 120 de minute în faţa liderului din Serie A, iar la loviturile de departajare s-a intrat cu scorul de 0-0. Experienţa jucătorilor lui Inter s-a simţit din plin, iar echipa pregătită de Luciano Spalletti s-a impus cu 5-4 (VIDEO AICI).

Partidele Fiorentina - Sampdoria Genova şi AC Milan - Hellas Verona au loc astăzi, iar meciul Lazio Roma - Citadella (D2) se dispută joi.

La 19 decembrie are loc meciul Napoli - Udinese, iar în 20 decembrie se dispută partidele Atalanta Bergamo - Sassuolo, AS Roma - Torino şi Juventus Torino - Genoa.

Afla mai multe despre: intermilanopordenonecitadellaas romatorinojuventusfiorentina