VIDEO REZUMAT | Larissa - PAOK Salonic 1-1. Lucescu poate câştiga titlul pe teren propriu în etapa viitoare

Formaţia lui Răzvan Lucescu a remizat (1-1) pe terenul celor de la AEL Larissa, în timp ce Olympiakos Pireu a câştigat cu scorul de 4-0 partida de pe teren propriu cu Xanthi Skoda.

Pentru PAOK a marcat Pelkas în minutul 55, dar gazdele au egalat 10 minute mai târziu prin Jakimovski.

În urma acestui rezultat, PAOK rămâne lider în Super Liga Greacă, având acum 74 de puncte. Olympiakos e pe 2 cu 66 de puncte. Elevii lui Lucescu au şansa să câştige campionatul în faţa propriilor suporteri în partida de pe teren propriu contra celor de la Levadiakos, locul 15 în campionat. Olympiakos joacă etapa viitoare la Lamia, formaţie de pe locul 9.

• LIVE Larissa - PAOK 1-1 (Jakinovski 65/Pelkas 55)

• LIVE Olympiakos - Xanthi 4-0 (Guilherme 10, 16, Elabdalloui 44, Fourtounis 57)

În minutul 65 gazdele au reuşit să egaleze pe tabela de marcaj. Jakimovski a restabilit egalitatea

În minutul 51, Răzvan Lucescu şi-a pus căciula norocoasă în cap. Patru minute mai târziu, Pelkas a deschis scorul pentru echipa românului. PAOK conduce cu 1-0 pe terenul Larissei

Echipa de start:

PAOK: Paschalakis - L. Matos, Varela, Crespo, Vieirinha - Shakhov, S. Oliveira - Limnios, Pelkas, Biseswar - Swiderski

PAOK Salonic poate castiga astazi al 3-lea titlu din istoria clubului! Formaţia lui Răzvan Lucescu domincă Super Liga din Grecia şi are un avans de 10 puncte peste ocupanta locului 2, Olympiakos Pireu.

In cazul unui succes astazi sau a unei infrangeri a lui Olympiakos, PAOK va fi campioana! Larissa ocupă locul 10 în campionat cu 30 de puncte şi se află în lupta pentru evitarea retrogradării. Olympiacos evoluează pe teren propriu contra celor de la Xanthi, fost echipă pregătită de Răzvan Lucescu.

Toate meciurile încep la ora 19:00

Afla mai multe despre: paok salonicrăzvan lucescu