VIDEO REZUMATE | Lazio a pierdut spectaculos cu AC Milan, Ştefan Radu a fost integralist. Răzvan Marin şi Chiricheş au fost titulari la Cagliari şi Sassuolo

VIDEO REZUMATE | Lazio a pierdut spectaculos cu AC Milan, Ştefan Radu a fost integralist.  Răzvan Marin şi Chiricheş au fost titulari la Cagliari şi Sassuolo

Serie A

Pentru Lazio au marcat Luis Alberto (28) şi Ciro Immobile (59), iar pentru AC Milan au punctat Rebic (10), Calhanoglu (17-penalti) şi Theo Hernandez (90+2). Ştefan Radu a fost integralist la echipa Lazio.

Cagliari, cu Răzvan Marin în teren până în minutul 85, a fost învinsă în deplasare de AS Roma, scor 3-1.

La Sassuolo, Vlad Chiricheş a evoluat până în minutul 87, în victoria cu Sampdoria, din deplasare, scor 3-2.

În clasament, AC Milan este lider cu 34 de puncte, urmată de Inter Milano, cu 33 de puncte, şi AS Roma, cu 27 de puncte.