VIDEO | Rezumate NBA. Atlanta Hawks a recuperat 14 puncte în ultimul sfert cu San Antonio Spurs şi a obţinut doar a 10-a victorie a sezonului. Trae Young - 31 de puncte

Baschet

Cel mai intens duel al serii în NBA a avut loc pe arena AT&T Center din San Antonio, acolo unde echipa gazdă a fost învinsă de Atlanta Hawks la capătul unei meci incendiar.

VIDEO | Rezumate NBA. Atlanta Hawks a recuperat 14 puncte în ultimul sfert cu San Antonio Spurs şi a obţinut doar a 10-a victorie a sezonulului

Spurs a intrat în ultimul sfert cu un liniştitor avantaj de 11 puncte. Au început bine şi ultimul act, iar diferenţa a crescut rapid la 14 puncte. Se părea că a reuşit să se detaşeze deciv pe tabelă. Nu avea să fie aşa. Hawks, cu Trae Young în formă maximă - 31 de puncte, 5 recuperări, 9 pase deicive, a reuşit să stângă rândurile, atât în defensivă, cât şi în ofensivă, iar cu 6 secunde înaintea ultimului fluier a preluat avantajul, după trei puncte marcate de Kevin Huerter. Ultimul atac a aparţinut gazdelor, însă fără folos. Atlanta Hawks a învins-o pe San Antonio Spurs scor 121-120. Pentru Hawks a fost daor a 10-a victorei din cele 42 de meciuri disputate, în acest sezon..