VIDEO | Rezumate NBA. Los Angeles Lakers a şters parchetul din "Staples Center" cu New York Knicks. Cel mai bun marcator - LeBron Jamesgalerie foto

Baschet

Los Angeles Lakers a reuşit o victorie splendidă, la 30 de puncte diferenţă în faţa rivalilor de la New York Knicks, scor 117-87, în această dimineaţă, în "Staples Center" din L.A, în NBA.

Chiar dacă New York Knick nu mai este echipa care strălucea în urmă cu câţiva ani sub bagheta coordonatorului Carmelo Anthony, echipa avea de apărat un blazon în faţa uneia dintre principalele favorite câştigarea titlului în acest an, în NBA, Los Angeles Lakers.

Nu a fost cazul. LeBron James a condus ofensiva gazdelor, care a pus stăpânire pe joc din prima secundă şi nu mai cedat iniţiativa în nicio clipă. O singură dată a condus New York Knicks, în acest meci, în primul sfert, la scorul de 6-4. Sferturile 2,3 şi 4 au fost fără istoric, iar Los Angeles Lakers a adunat punct cu punct, până tabela a arătat 117 la 87. LeBron James a marcat 31 de puncte, fiind cel mai bun marcator.

Restul duelurilor au fost de pluton clasamentelor celor două Conferinţe, Est şi Vest.

REZULTATE şi REZUMATE

• Cleveland Cavaliers - Detroit Pistons 113-115
  • Toronto Raptors - Portland Trail Blazers 99-101
  • Brooklyn Nets - Oklahoma City Thunder 103-111 (101-101, în timpul regulamentar)
  • Memphis Grizzlies - Minnesota Timberwolves 119-112
  • Phoenix Suns - Sacramento Kings 103-114
  • Los Angeles Lakers - New York Knicks 117-87