VIDEO Rezumate Serie A | Inter şi Juve au câştigat la limită. Chiricheş a fost titular la Sassuolo. Cristiano Ronaldo a marcat în seară de UEFA Champions League

Serie A

Inter Milano şi Juventus au jucat miercuri, în direct la Telekom Sport.

Liderul Inter s-a mai apropiat cu un pas de titlu. Echipa lui Antonio Conte a primit vizita lui Sassuolo, iar Vlad Chiriches a vazut de aproape cele doua goluri ale lui Inter. Chiar de langa el, a deschis scorul Lukaku in minutul 10.

Sassuolo a avut posesia dar Inter a marcat- Lautaro Martinez a majorat scorul in minutul 66. Oaspetii au reusit golul de onoare cu o executie splendida a lui Traore. A fost însă prea tarziu, pentru că Inter s-a impus cu 2-1 si are 11 puncte peste ocupanata locului 2, AC Milan.

Juve a câştigat derby-ul cu Napoli şi, cel puţin pentru moment, Andrea Pirlo are linişte. Cristiano Ronaldo a marcat primul, în minutul 13, din pasa lui Chiesa. Pentru 2-0 a marcat Paolo Dybala, cu 17 minute înainte de finalul jocului.

Napoli a înscris târziu, prin Lorenzo Insigne, din penalty, în minutul 90, şi nu a mai putut salva puncte din acest duel. În ciuda victoriei, campioana rămâne la mare distanţă de liderul Inter Milano. Juve are 59 de puncte, cu trei mai multe acum decât Napoli, formaţie care se alfă pe locul 5.

Afla mai multe despre: rezumate serie a