VIDEO Rezumate Serie A: Juventus şi Milan au pierdut partidele disputate sâmbătă! Inter poate trece pe primul loc dacă o bate pe Lazio

Serie A

Inter poate avea un mare avantaj după meciurile disputate sâmbătă în Italia. Milan a pierdut la Spezia, iar o victorie cu Lazio o poate duce pe formaţia lui Conte pe prima poziţie. Juve a fost învinsă de Napoli

Milan poate pierde primul loc în Serie A, după înfrângerea surprinzătoare de la Spezia.După o primă repriză modestă, în care liderul nu a avut nici o ocazie, golurile au venit în partea a doua. Giulio Maggiore a marcat primul gol al carierei în Serie A după o acţiune colectivă a nou promovatei. După 11 minute, s-a făcut 2-0. Bastoni a prins un şut senzaţional şi a bifat aceeaşi performanţă ca şi Maggiore, prima reuşită în Serie A. Milan nu a avut replică, iar dacă Inter o bate pe Lazio diseară trece pe primul loc.

Juventus a pierdut la Napoli şi mai are şanse mici la tiltlu în Serie A. Unicul gol al confruntării au fost înscris din penalty. Chiellini a faultat în careu la meciul său cu numărul 400 în prima ligă italiană, iar Lorenzo Insigne a marcat golul 100 în Serie A. DUpă pauză a fost asalt la poarta lui Meret. Goalkeeperul napoletanilor s-a descurcat însă formidabil şi nu a putut fi învins. ROnaldo, Chiesa şi Morata au fost blocaţi de Meret, iar Napoli - Juventus s-a încheiat 1 la 0.

Campioana remizelor din Serie A a mai scos un rezultat de egalitate. Torino şi Genoa au încheiat meciul fără goluri. Zappacosta a şutat în bara la cea mai mare ocazie de gol a partidei, iar Torino a obţinut a 11-a remiză din acest sezon.

Afla mai multe despre: intermilanlaziojuventusserie arezumate serie a