VIDEO | Rezumatele din Bundesliga. Leipzig a amânat cu o săptămână petrecerea de titlu a lui Bayern

Bundesliga

Leipzig a amânat cu o săptămână petrecerea de titlu a lui Bayern. Echipa lui Nagelsmann a învins-o pe Stuttgart într-un meci pe care şvabii l-au disputat mai bine de 75 de minute în inferioritate numerică. Ahamada a fost eliminat. Haidara a deschis scorul imediat după pauză. Forsberg a obţinut apoi o lovitură de la 11 metri, la două minute după ce a fost introdus pe teren. Tot el a transformat-o, iar Leipzig - Stuttgart s-a încheiat 2 la 0.

Gladbach a făcut spectacol în meciul cu Arminia şi a obţinut cel mai clar succes din acest sezon de Bundesliga. Toţi atacanţii echipei lui Marco Rose au înscris. Recitalul a început cu reuşita lui Embolo: Marcus Thuram a dublat avantajul după un sfert de oră de joc, iar după numai două minute, Gladbach a primit şi o lovitură de la 11 metri. Bensebaini a marcat de la punctul cu var. Elveţienii Embolo şi Zakaria au combinat spectaculos în actul secund, iar atacantul a reuşit dubla. Plea a stabilit scorul final, Gladbach - Arminia 5-0.

Afla mai multe despre: bundesligavideorezumate