VIDEO | Rezumatele NBA. Orlando Magic şi Miami Heat au pierdut surprinzător. Milwaukee Bucks îşi continuă forma extraordinară

Baschet

Cele mai mari surprize ale serii au fost oferite de Atlanta Hawks şi Washington Wizards, care s-au impus împotriva celor de la Orlando Magic, respectiv Miami Heat, atunci când nimeni nu le dădea nicio şansă. Milwaukee Bucks continuă să impresioneze în acest sezon de NBA.

Milwaukee Bucks a învins-o fără drept de apel, în deplasare, pe Chicago Bulls, scor 123-102, şi rămâne lider în Conferinţa de Est, cu 30 de victorii din 35 de partide. Practic, în acest sezon, Bucks a fost învinsă doar de Philadelphia 76ers, Dallas Mavericks, Utah Jazz, Boston Celtics şi Miami Heat - după prelungiri. În rest, Bucks a defilat.
În victoria cu Bulls, cel mai bun marcator al meciului a fost Khris Middleton, cu 25 de puncte, urmat de colegul său, grecul Giannis Antetokounmpo, cu 24 de puncte.

Minnesota Timberwolvers a avut nevoie de prelungiri cu Brooklyn Nets pentru a se impune, scor 122-115, după ce scorul a fost egal la finalul celor patru reprize, scor 103-103. Brooklyn Nets a condus pe toată durata partidei, exceptând scurte momente de revenire ale gazdelor. Aproape de ultimul fluier, Minnesota a reuşit să împingă meciul în prelungiri, apoi să se impună.