VIDEO | Rezumatele zilei din Bundesliga! Bayern Munchen a revenit pe primul loc după un meci cu şapte goluri! Jadon Sancho, omul meciului pentru Dortmund

Bundesliga

Rezumatele zilei din Bundesliga.

Bayern Munchen - Mainz 5-2

Bayern a revenit pe prima poziţie în Bundesliga. Bavarezii au făcut însă o primă repriză modestă cu Mainz. Oaspeţii au înscris de două ori în poarta lui Neuer, prin Burkhardt şi Hack. Dar campionii Germaniei s-au dezlănţuit după pauză şi au marcat cinci goluri. Kimmich a dat semnul revenirii, iar după cinci minute, Leroy Sane a restabilit egalitatea. Sule a a adus-o pe Bayern în avantaj în urma unei faze fixe, iar Mainz a picat după al treilea gol primit. Lewandowski a marcat ultimele două goluri din meci şi a ajuns la 19 reuşite în acest sezon din Bundesliga. Bayern - Mainz s-a încheiat 5 la 2.

Borussia Dortmund - Wolfsburg 2-0

Dortmund a urcat pe locul 4 în Bundesliga după ce s-a impus cu 2-0 în faţa lui Wolfsburg. Jadon Sancho a fost omul meciului pentru Borussia. În minutul 66 i-a pasat decisiv lui Akanji pentru golul de 1-0, pentru ca în prelungiri să îşi treacă şi el numele pe lista marcatorilor. A marcat astfel primul gol din acest sezon de Bundesliga, abia în etapa a 14-a.

Afla mai multe despre: germaniarezumate bundesligabayern munchenborussia dortmund