VIDEO | Rezumatele zilei din Bundesliga! Cât s-a terminat derby-ul Berlinului, Union - Hertha

Bundesliga

Derby-ul oraşului Berlin a fost perfect egal. Totul s-a petrecut în prima repriză. Andrich a deschis scorul pentru Union cu un şut superb. Lukebakio a reuşit să egaleze din penalty. A fost remiză şi la bare. Ryerson (12) a avut-o pe cea a lui Union, iar Torunariga pe cea a Herthei. S-a terminat 1-1, iar Union rămâne la patru puncte de ultimul loc de Europa League.

Stuttgart îşi menţine vii speranţele de cupe europene, după o victorie la limită cu Werder Bremen. Augustinsson a marcat în minutul 81 în proprie poartă singurul gol al meciului. Şvabii au obţinut astfel victoria cu numărul 750 din istorie în Bundesliga. Doar Bayern, Borussia Dortmund şi chiar Werder Bremen se laudă cu mai multe.

Afla mai multe despre: bundesligarezumatevideo