VIDEO | Rezumatele zilei din Bundesliga! Hertha - Leverkusen 3-0. Mainz a învins-o în deplasare pe Hoffenheim

Bundesliga

Rezumatele zilei din Bundesliga.

Hoffenheim - Mainz 1-2

Mainz a evadat din zona retrogradării în Bundesliga, după o victorie la limită cu Hoffenheim. Glatzel a deschis scorul după numai 25 de secunde pe PreZero Arena. Gazdele au revenit în meci cu reuşita lui Bebou, a şaptea din acest sezon, dar egalul nu a rezistat decât două minute. Kohr a înscris din apropiere şi i-a adus a doua victorie consecutivă lui Mainz în Bundesliga.

Hertha - Leverkusen 3-0

Şi Hertha a reuşit să iasă din zona fierbinte, după o victorie cu 3-0 în faţa lui Leverkusen. Zeefuik a deschis scorul după numai patru minute cu o superexecuţie. La mijlocul părţii a doua, Cunha a marcat şi el pentru berlinezi, înainte ca Juan Cordoba să închidă tabela chiar înainte de pauză. S-a terminat 3 la 0, iar aspirinele au ratat o şansă uriaşă de a reintra în lupta pentru locurile de Liga Campionilor.

Freiburg - Augsburg 2-0

În ultimul meci al etapei, Freiburg a câştigat cu 2-0 acasă cu Augsburg. Ambele reuşite au venit în repriza secundă. Sallai a marcat primul. Lienhart a închis tabela, iar Freiburg a urcat pe opt în Bundesliga.

Afla mai multe despre: bundesligarezumate bundesliga