VIDEO | Rezumatele zilei din Bundesliga! Leverkusen a pierdut surprinzător acasă. Union Berlin - Hoffenheim 1-1

Bundesliga

Rezumatele zilei din Bundesliga.

Union Berlin - Hoffenheim 1-1

După eliminarea din Europa League, Hoffenheim a obţinut doar o remiză în campionat, cu Union Berlin. Grilitsch a faultat în careu, iar berlinezii au reuşit să deschidă scorul din penalty în minutul 9, prin Max Kruse. Schlotterbeck a marcat în propria poartă după 20 de minute, iar Union - Hoffenheim s-a încheiat 1 la 1.

Mainz - Augsburg 0-1

După patru etape în care a obţinut un singur punct, Augsburg a câştigat la Mainz şi s-a depărtat de locurile retrogradabile. Hahn a marcat unicul gol al meciului, în minutul 25.

Leverkusen - Freiburg 1-2

Leverkusen a suferit a doua înfrângere în trei zile pe teren propriu. După ce au spus adio Ligii Europa, aspirinele se îndepărtează tot mai mult şi de locurile de Champions League. Au căzut pe şase, după înfrângerea cu Freiburg. În decurs de nouă minute, oaspeţii au lovit de două ori. Demirovic şi Holer l-au învins pe Grill. Bailey a redus din diferenţă, dar Leverkusen a cedat cu 1 la 2.

Afla mai multe despre: germaniabundesliga