VIDEO | Rezumatele zilei din Bundesliga! Meci superb cu şase goluri între Freiburg şi Leverkusen

Bundesliga

Rezumatele zilei din Bundesliga!

Freiburg - Leverkusen 2-4

Freiburg a deschis scorul în meciul cu Leverkusen după trei minute de la startul partidei, dar oaspeţii au întors rezultatul până la pauză. Alario a făcut dubla şi a ajuns la cinci reuşite în campionat, la egalitate cu Haaland. Amiri a dus scorul la 3-1 după pauză. Petersen le-a dat speranţe fanilor lui Feriburg cu reuşita sa venită cu 20 de minute înainte de final. Tah a închis tabela, iar Leverkusen a urcat pe patru în Bundesliga.

Hertha - Wolfsburg 1-1

Scorul final al meciului dintre Hertha şi Wolfsburg s-a stabilit încă din startul partidei. Cunha a deschis scorul pentru echipa din capitala Germaniei cu o execuţie aproape ratată. Brazilianul a ajuns la patru reuşite în acest campionat. Oaspeţii au egalat prin Baku, autor al unui gol senzaţional.

Afla mai multe despre: bundesligarezumate leverkusen