VIDEO | Rezumatele zilei din Bundesliga! S-au marcat 10 goluri în cele două meciuri disputate duminică. Le vezi pe toate, aici

Bundesliga

Rezumatele zilei din Bundesliga.

Wolfsburg - Hoffenheim 2-1

Hoffenheim se afundă tot mai mult în clasamentul din Bundesliga, după ce a înregistrat în faţa lui Wolfsburg al patrulea eşec din ultimele cinci etape. Steffen şi Weghorst au marcat golurile victoriei lupilor încă din prima repriză. În minutul 87, Adamyan a reaprins speranţele oaspeţilor cu al treilea său gol din acest sezon. Hoffenheim putea obţine o remiză la ultima fază. Dabbur a ratat însă din penalti, iar echipa sa a rămas cu un singur punct câştigat din ultimele cinci runde.

Leverkusen - Monchengladbach 4-3

Leverkusen şi Gladbach au închis etapa din Bundesliga într-un spectacol cu şapte goluri. Borussia a început mult mai bine şi a condus în două rânduri în prima repriză. Stindl a marcat o dublă pentru echipa lui Marco Rose. Leverkusen a revenit însă de fiecare dată. Alario a răspuns şi el cu o dublă, iar la cabine s-a intrat la egalitate, 2 la 2. În partea a doua, aspirinele au pus stăpânire pe meci şi au fost răsplătite. Leon Bailey a făcut 3-2 la mijlocul reprizei, pentru ca Baumgarlinger să inscrie si el cu opt minute înainte de final. În prelungiri, Lazaro a reuşit golul începutului de sezon, însă a fost prea târziu. Bayer - Borussia s-a terminat 4 la 3, iar echipa lui Peter Bosz a urcat pe poziţia a patra, la trei puncte de liderul Bayern Munchen.

Afla mai multe despre: bundesligarezumate