VIDEO | Rezumatele zilei din Bundesliga! Union Berlin a urcat printre granzii din fruntea clasamentului. Mainz, victorie cu 3-1

Bundesliga

Rezumatele zilei din Bundesliga.

Freiburg - Mainz 1-3

Jean Philippe Mateta a fost de neoprit în meciul pe care Mainz l-a câştigat la Freiburg. Atacantul francez a reuşit hattrickul în decurs de 38 de minute, a ajuns la cota şapte şi i-a adus echipei sale primul succes din acest sezon. După ce a fost condusă cu 0 la 3 la pauză, Freiburg nu a avut forţă decât pentru un gol în al doilea act. Petersen a stabilit scorul final, Freiburg - Mainz 1 la 3.

Koln - Union Berlin 1-2

Union Berlin a obţinut a treia victorie consecutivă în Bundesliga şi a urcat pe poziţia a cincea în clasament. Awoniyi a deschis scorul pe terenul lui Koln, dar după nici zece minute, gazdele au egalat. Skhiri a înscris. Golul de trei puncte a fost marcat de Kruse. Atacantul a ratat de la punctul cu var, dar a fost pe fază şi l-a învins până la urmă pe Horn.

Afla mai multe despre: rezumate bundesliga