VIDEO | Rezumatele zilei din La Liga! Betis a urcat pe loc de Europa League. Granada - Elche 2-1

Rezumatele zilei din La Liga.

Celta Vigo - Valladolid 1-1

Celta Vigo şi Valladolid au remizat din nou, pentru a patra oară în ultimii doi ani. Oaspeţii au marcat primii, printr-un jucător care a îmbrăcat tricoul galicienilor şase ani. Orellana a înscris în minutul 70. Celta a egalat chiar la ultima fază. Murillo a trimis imparabil, iar meciul s-a încheiat 1 la 1.

Cadiz - Betis 0-1

Betis a câştigat la Cadiz şi a urcat pe loc de Europa League. Juanmi le-a adus victoria andaluzilor, după ce a fost aruncat în luptă în ultima jumătate de oră a partidei.

Granada - Elche 2-1

Granada a înfruntat-o pe Elche cu un moral excelent, după ce a eliminat-o pe Napoli şi s-a calificat în optimile Europa League. Domingos Quina a deschis scorul, cu un şut senzaţional. Oaspeţii au revenit cu cinci minute înaintea pauzei. Boye i-a păcălit pe fundaşii Granadei şi a înscris. Puertas a marcat cu zece minute înainte de final, iar Granada - Elche s-a încheiat 2 la 1.

Afla mai multe despre: betisla liga