VIDEO | Rezumatele zilei din La Liga. Fostul selecţioner al Spaniei, debut excelent în noul sezon

La Liga

Cele două formaţii din Sevilla au avut meciuri dificile duminică, în direct la Telekom Sport.

Sevilla, la primul meci oficial cu Julen Lopetegui (fostul selecţioner al Spaniei) pe banca tehnică a câştigat în deplasare la Espanyol, scor 2-0. Pe Benito Villamarin, Betis s-a chinuit cu Valladolid.

Trupa lui Rubi a rămas în inferioritate numerică încă din minutul 8, atunci când Robles a fost eliminat. Oaspeţii au deschis scorul după pauză prin Guardiola, dar la cinci minute distanţă, Loren a restabilit egalitatea pentru Betis. Pe final, Oscar Plano a dat lovitura şi a adus victoria echipei patronate de legendarul brazilian Ronaldo de Lima.

Într-un alt meci disputat duminică, în direct la Telekom Sport, Deportivo Alaves a câştigat cu scorul de 1-0 în faţa celor de la Levante. Singurul gol al meciului a fost marcat de vârful crescut de Real Madrid, Joselu Samartin.

Afla mai multe despre: la ligasevillabetis