VIDEO | Rezumatele zilei din La Liga! Sevilla, lecţie de fotbal înainte de returul cu CFR Cluj din Europa League, Atletico Madrid - Villarreal 3-1

Rezumatele zilei din La Liga!

Osasuna- Granada 0-3

Osasuna a pierdut la scor de neprezentare meciul de pe teren propriu cu Granada. Echipa pregatita de Diego Martinez  cedase in ultimele opt deplasari din La Liga, dar a facut spectacol pe El Sadar.Toate golurile in duelul nou promovatelor s-au marcat in prima repriza. Venezueleanul Machis  si-a trecut in cont dubla in mai putin de o jumatate de ora, iar  francezul Foulquier a stabilit scorul final, Osasuna-Granada 0-3.

Alaves - Athletic Bilbao 2-1

Criza se prelungeşte la Athletic Bilbao după al zecelea meci fără victorie în campionat. În derbiul basc cu Alaves, Athletic a deschis scorul după numai un sfert de oră prin Raul Garcia. Avantajul nu a durat însă decât zece minute. Lucas Perez a restabilit egalitatea din penalty. Golul victoriei lui Alaves a venit în prelungiri. Lucas Perez a centrat, iar Rodrigo Ely a împins mingea în poartă. Alaves a bifat a doua victorie consecutivă pe teren propriu şi s-a distanţat la opt puncte de zona

Valladolid - Espanyol 2-1

Valladolid a bifat a şasea victorie în acest sezon de La Liga şi se menţine la distanţă confortabilă de locurile retrogradabile. A învins-o cu 2-1 pe Espanyol.  după ce a jucat cu om ăn plus din minutul 25. Ramirez a marcat primul  cu 13 minute înainte de finalul jocului. Guardiola a majorat diferenţa, după ce a marcat pentru a doua oară la rând în Spania, în timp ce pentr codaşa din La Liga, Embarba a înscris în prelungiri.

Getafe - Sevilla 0-3

Sevilla a jucat în acelaşi timp cu CFR Cluj duminică seara. A câştigat mai clar decât ardelenii. 3-0 pe terenul lui Getafe şi  urcat pe loc de Liga Campionilor.  Ocampos, a marcat chiar înainte de pauză după o greşeală mare a lui Etebo.  Golul de 2-0 al lui Fernando a fost  validat cu arbitraj video.  Brazilianul i-a pasat decisiv şi lui Kounde, care a înscris cu un şut în forţă. Sevilla a trecut cu un punct peste Getafe şi aşteaptă cu un moral bun meciul cu CFR Cluj.

Atletico Madrid - Villarreal 3-1

Atletico Madrid a urcat pe loc de UEFA Champions League în Spania, după ce a revenit de la 0-1 cu Villarreal. Paco Alcacer a deschis scorul pe Wanda Metropolitano după un sfert de oră. La cabine s-a intrat totuşi la egalitatea. Angel Correa a marcat pentru 1-1. După pauză, argentinianul s-a transformat în pasator. Căpitanul Koke i-a adus pe madrileni în avantaj. După doar zece minute, Joao Felix a marcat şi el, iar Atletico - Villarreal s-a terminat 3-1.

Afla mai multe despre: rezumate la ligameciuri la ligavideo meciuri la ligaetapa la liga