VIDEO | Rezumatele zilei din LaLiga. Celta Vigo - Real Madrid 1-2. Villarreal, înfrângere surprinzătoare înainte de sfertul din Champions League

Rezumatele zilei din LaLiga

Getafe - Mallorca 1-0

Getafe a învins-o greu pe Mallorca, în primul meci din etapa cu numărul 30 din La Liga. Getafe a primit un penalty la mijlocul reprizei secunde, dar Enes Unal a ratat. Golul a venit târziu. Borja Mayoral i-a adus lui Getafe primul succes din ultimele şapte etape.

Levante - Villarreal 2-0

Cu patru zile înainte de sfertul de finală de Liga campionilor cu Bayern, Villarreal a pierdut în La Liga cu ultima clasată. Gazdele au înscris două goluri similare. Au plecat pe contraatac din propriul careu, iar căpitanul Jose Luis Morales a fost la finalizare. În urma acestui succes, valencienii le-au predat lanterna roşie celor de la Deportivo Alaves.

Celta Vigo - Real Madrid 1-2

Real Madrid a obţinut o victorie importantă pe terenul celor de la Celta Vigo, într-un meci în care a beneficiat de trei lovituri de la 11 metri. Benzema l-a transformat pe primul după mai puţin de 20 de minute de la startul partidei. Galhardo a reuşit să egaleze, dar golul său a fost anulat pentru ofsaid (40). Celta a mai înscris o dată după pauză, iar de data aceasta golul lui Nolito a fost validat. Real a primit al doilea penalty, însă Benzema a fost ghicit de această dată de Dituro (64). Patru minute mai târziu, arbitrul a arătat încă o dată punctul cu var, tot pentru Real. Căpitanul Realului nu a mai greşit, iar galacticii au mai făcut un pas spre titlu în Spania

Afla mai multe despre: laliga