VIDEO | Rezumatele zilei din LaLiga. Villarreal s-a impus în faţa celor de Celta Vigo! Valencia, doar egal pe terenul lui Getafe

VIDEO |  Rezumatele zilei din LaLiga. Villarreal s-a impus în faţa celor de Celta Vigo! Valencia, doar egal pe terenul lui Getafe

La Liga

Sâmbătă au avut loc alte 4 meciuri din campionatul spaniol.

VIDEO |  Rezumatele zilei din LaLiga. Villarreal s-a impus în faţa celor de Celta Vigo! Valencia, doar egal pe terenul lui Getafe

Villarreal a făcut o repetiţie reuşită pentru returul cu Juventus din optimile Ligii. Cu Celta pe teren propriu, Submarinul Galben a câştigat graţie golului marcat de Dani Parejo. A fost a doua reuşită a mijlocaşului în acest sezon de La Liga.  Pe final, gazdele au avut emoţii. Goalkeeperul Matias Dituro a urcat în atac, dar şutul său a fost slab.

Espanyol s-a chinuit mult cu ultima clasată Levante. Primul gol al meciului a fost marcat de Javi Puado, în repriza secundă. Levante a fost aproape de golul egalizator, însă Jorge de Frutos a fost blocat de două ori de Lopez. Vilhena putea aduce liniştea în tabăra oaspeţilor, dar bara s-a opus. Codaşa Levante a dat lovitura pe final, când Dani Gomez a marcat pentru 1 la 1.

Fără victorie în ultimele 9 partide din campionat, Granada a continuat seria negativă şi cu Elche. Fidel a deschis scorul în minutul 11, după un contraatac rapid. Răspunsul Granadei a venit abia în debutul reprizei secunde. Petrovic a ratat şansa de a egala. Luis Milla putea să majoreze avantajul pentru Elche, dar transversala s-a opus, iar scorul a rămas 0-1 până la final.

Getafe a remizat pe teren propriu, scor 0-0, cu Valencia. Valencia se află pe locul 9 în campionatul spaniol, cu 37 de puncte, fiind la 8 puncte de locurile care asigură prezenţa în cupele europene. Getafe este pe locul 15, cu 28 de puncte.

Afla mai multe despre: la liga-villarreal-valancia