VIDEO | Rezumatele zilei din Serie A! Răzvan Marin, titular în victoria lui Cagliari. Spezia, victorie la scor

Serie A

Rezumatele zilei din Serie A.

Cagliari - Sampdoria 2-0

Răzvan Marin a jucat o repriză pentru Cagliari în victoria cu Sampdoria. Internaţionalul român a fost schimbat la pauză la scorul de 0-0, când echipa sa avea şi un om în plus. Cagliari a deschis scorul din penalti la două minute după ieşirea de la cabine. La mijlocul reprizei a doua Nandez a marcat şi el pentru Cagliari şi a stabilit scorul final, 2 la 0.

Benevento - Spezia 0-3

Spezia a câştigat fără emoţii duelul nou-promovatelor cu Benevento. La pauză, vulturii au avut 1-0 după reuşita lui Pobega. În partea a doua, Nzola a marcat pentru 2-0 şi tot el a stabilit scorul final 5 minute mai târziu. Spezia s-a impus cu 3-0 şi a bifat a doua victorie din istorie în Serie A.

Parma - Fiorentina 0-0

Afla mai multe despre: razvan marincagliariserie a