VIDEO | Roman după revenirea spectaculoasă cu Voluntari: ”Ştiam că vom marca” Ce spune despre plecarea lui Croitoru

FC Botoşani a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa FC Voluntari, într-un meci din etapa a XV-a a Ligii I, în care gazdele au condus cu 1-0.

Deşi au fost conduşi până în minutul 66, moldovenii au rămas încrezători până la final. În minutul 66, Roman restabilea egalitatea, iar cu patru minute inainte de final Chindris a marcat golul care a adus victoria echipei din Moldova.

”Ştiam că vom marca, pentru că avem un grup foarte bun, o echipă care joacă fotbal, jucători foarte buni. Şi trebuia să vină golul. Am marcat de două ori, am câştigat meciul şi asta ne bucură cel mai mult, pentru că Voluntari era într-o situaţie dificilă şi ştiam că ne aşteaptă un meci greu”, a spus Mihai Roman la finalul meiciului.

Atacantul moldovenilor nu crede că Narius Croitoru va pleca de la echipa: ”Asta se spune la nervi. După aceea ne-a spus că nu va pleca. Lucrul acesta ne bucură, pentru că ne simţim bine împreună şi asta e tot ce contează”, a mai spus Roman.

Afla mai multe despre: romanfc botosan,