VIDEO | Românii lui Ludogorets au mai făcut un pas către titlu! Keşeru a marcat în victoria cu Botev Plovdiv. Campionatul Bulgariei se decide în ultima rundă

Ambele candidate la titlu au câştigat în penultima etapă a play-off-ului. Ludogorets a învins-o pe Botev Plovdiv în timp ce CSKA a triumfat în derbyul Sofiei, împotriva rivalei Levski.

Ludogorets avea un punct avans faţă de urmăritoarea CSKA Sofia înaintea ultimelor două etape ale sezonului. Campioana Bulgariei a rezolvat partida din prima repriză atunci când Keşeru şi Swirczok au punctat pentru alb-verzi. Nu înainte ca Moţi să rateze un penalty în minutul 30.

Victoria nu a fost suficientă însă ca echipa lui Moţi, Dr. Grigore, Adi Popa şi Keşeru să fie deja campioană. Şi asta pentru că rivala CSKA a învins-o pe Levski cu 2-0 astfel că titlul se va decide în ultima etapă când Ludogorets o va întâlni pe Cherno More Varna, iar CSKA Sofia pe Botev Plovdiv.

Afla mai multe despre: bulgarialudogoresttitlukeşerumoţipopadragoş grigore