VIDEO | Românii o salvează pe Deportivo! Pantilimon, intervenţie miraculoasă - Florin Andone, golul victoriei

Deportivo La Coruna a câştigat cu 2-1 meciul de pe teren propriu cu Getafe, iar fotbaliştii români au avut parte de-o zi de senzaţie.

La 0-1, Costel Pantilimon a avut o intervenţie senzaţională în faţa lui Diedhiou, iar la faza imediat următoare Deportivo a făcut 1-1, prin golul lui Lucas Perez.

Introdus în minutul 68, Florin Andone l-a salvat pe antrenorul Pepe Mel. Atacantul român a marcat golul victoriei pentru SuperDepor în minutul 87.

În urma acestui rezultat, Deportivo face şapte puncte şi urcă pe locul 15 în clasament, în timp ce Getafe rămâne cu opt puncte, pe locul 11.

Afla mai multe despre: pantilimonflorin andonedeportivola liga