VIDEO | Românii s-au dezlănţuit înainte de a intra în cantonamentul naţionalei. Keşeru şi Grigore au marcat în victoria la scor obţinută de Ludogoreţ

Fotbaliştii echipei Ludogoreţ Razgrad, Claudiu Keşeru şi Dragoş Grigore, au înscris câte un gol în meciul câştigat, pe teren propriu, cu scorul de 6-0, în faţa celor de la Septemvri Sofia, la care joacă Alexandru Benga, în etapa a XXVI-a a campionatului Bulgariei.

Grigore a marcat în minutul 24, din penalty, iar Keşeru în minutul 64. Celelalte goluri au fost înscrise de Swierczok ‘8, ’21 şi de Marcelinho ’42, ’55 (VIDEO AICI).

La gazde, Dragoş Grigore şi Adrian Popa au fost integralişti, iar Keşeru a intrat pe teren în minutul 27. La Septemvri, Benga a fost rezervă.

Ludogoreţ Razgrad este lider în clasament, cu 62 de puncte, iar Septemvri este pe 12, cu 21 de puncte.

Cei trei jucători, alături de Cosmin Moţi, vor face parte din lotul naţionalei României pentru "dubla" cu Suedia şi cu Insulele Feroe.

LOTUL ROMÂNIEI PENTRU MECIURILE CU SUEDIA ŞI FEROE

Portari:
Ciprian Tătăruşanu (FC Nantes, 57/0), Costel Pantilimon (Nottingham Forest, 27/0), Florin Niţă (Sparta Praga, 2/0)

Fundaşi: Cristian Manea (CFR Cluj, 7/1), Romario Benzar (FCSB, 14/0), Cristian Săpunaru (Kayserispor, 33/0), Ionuţ Nedelcearu (FC Ufa, 3/0), Dragoş Grigore (Ludogoreţ, 33/0), Cosmin Moţi (Ludogoreţ, 14/0), Cristian Ganea (Numancia, 5/0), Nicuşor Bancu (U Craiova 1948 CS, 7/0)

Mijlocaşi: Tudor Băluţă (FC Viitorul, 3/0), Răzvan Marin (Standard Liege, 14/1), Paul Anton (Krylia Sovetov, 8/0), Alexandru Cicâldău (U Craiova 1948 CS, 3/0), Alexandru Chipciu (Sparta Praga, 40/5), Nicolae Stanciu (Al-Ahli, 28/10), Ianis Hagi (FC Viitorul, 1/0), Alexandru Mitriţă (New York City FC, 6/0), Gheorghe Grozav (Kisvárda FC, 27/5), Ciprian Deac (CFR Cluj, 18/3)

Atacanţi: George Puşcaş (Palermo, 4/1), Claudiu Keşeru (Ludogoreţ, 29/7), George Ţucudean (CFR Cluj, 9/3)

Afla mai multe despre: keseruludogoretbulgaria