VIDEO | Ronaldo şi-a uimit colegii! Ce s-a întâmplat la antrenamentul din această dimineaţă al lui Real Madrid

Real Madrid

Atacantul echipei Real Madrid, Cristiano Ronaldo, a reuşit şi la antrenament golul din foarfecă marcat la meciul cu Juventus Torino, din Liga Campionilor.

Sâmbătă, portughezul a reprodus faimoasa sa "foarfecă", de mai aproape, dar tot cu Daniel Carvajal drept pasator decisiv.

Echipa Real Madrid a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 3-0 (1-0), pe Juventus Torino, în manşa I a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor.

Golurile au fost marcate de Ronaldo, în minutele 4 şi 64, ultimul spectaculos, din foarfecă, şi de Marcelo, în minutul 72. De la gazde a fost eliminat argentinianul Dybala, în minutul 66, pentru două cartonaşe galbene.

Returul va avea loc la 11 aprilie, la Madrid.

Afla mai multe despre: cristiano ronaldoreal madridjuventusantrenament