VIDEO | Ropotan, revenire de senzaţie în Liga 1. A marcat la primul meci la Chiajna

Adrian Ropotan a fost adus de Dorinel Munteanu la Concordia Chiajna la puţin timp după ce "Neamţul" a ajuns pe banca tehnică a ilfovenilor, dar a debutat abia în luna decembrie. Joi seară, mijlocaşul a jucat pentru prima oară pe stadionul din Chiajna, iar debutul pe arena din judeţul Ilfov a fost unul de bun augur pentru fostul internaţional, care a reuşit să îşi treacă numele pe lista marcatorilor.

Fostul dinamovist a înscris în minutul 27 al partidei de la Chiajna, în momentul în care Craiova conducea pe tabelă cu scorul de 1-0. Astfel, în mai puţin de 30 de minute, veteranul Ropotan şi-a demonstrat valoarea.

În acest sezon, mijlocaşul în vârstă de 32 de ani a mai jucat în partidele cu Viitorul şi FC Hermannstadt, ambele în deplasare.

În România, Ropotan a mai jucat la Dinamo, Petrolul şi Pandurii Târgu Jiu. Fostul internaţional, care a adunat şapte selecţii în perioada 2008-2016, a înscris însă doar trei goluri în prima ligă, până în această seară, pentru Petrolul şi Pandurii.

Afla mai multe despre: adrian ropotanconcordia chiajna