VIDEO | Rui Patricio, lovitură îngrozitoare în Wolverhampton - Liverpool 0-1! Portarul, cu traumatism cranian. A rămas 14 minute pe gazon

Premier League

Liverpool a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Wolverhampton, în etapa a XXX-a a campionatului Angliei. Meciul a fost marcat de accidentarea portarului Rui Patricio, scos de pe teren pe targă.

VIDEO | Rui Patricio, accidentat în Wolverhampton - Liverpool 0-1

Unicul gol al meciului a fost  marcat de Diogo Jota, în minutul 45+2.

În minutul 86, portarul echipei Wolverhampton, Rui Patricio, s-a ciocnit violent cu fundaşul Conor Coady, suferind un traumatism cranian. El a rămas întins pe gazon timp de 14 minute, fiind apoi scos de pe teren cu targa şi transportat la spital.

După meci, antrenorul Nuno Espirito Santo a anunţat că jucătorul este conştient şi se află în afara oricărui pericol.

Afla mai multe despre: liverpoolwolverhamptonrui patricio