VIDEO | Ruşinea trăită de Atletico Madrid! Liderul din Spania, eliminat din Cupa Spaniei de o echipă din liga a treia

Liderul din La Liga, Atletico Madrid, a fost eliminat, miercuri, de echipa Cornella, din liga a treia, în turul doi al Cupei Spaniei.

VIDEO | Cornella - Atletico Madrid 1-0, în Cupa Spaniei

Unicul gol al meciului a fost marcat de Adrian Jimenez, în minutul 7. Atletico a avut un jucător mai puţin, după eliminarea lui Ricard Sanchez, din minutul 63.

VIDEO | Celta Vigo, umilită de Ibiza

CD Ibiza a produs marea surpriză a zilei de marţi şi a eliminat-o pe Celta Vigo, formaţie din La Liga.

Nu doar că s-a calificat, dar CD Ibiza a făcut spectacol. S-a terminat 5-2, într-un meci în care Castel a marcat două goluri, iar Perez Mateo, Molina şi Rodado au completat seara magică a gazdelor. Pentru Celta Vigo au punctat Santi Minta şi Holsgrove. Primul gol al oaspeţilor a venit la scorul de 4-0 pentru Ibiza!

Surpriză a fost şi la Cordoba, acolo unde fosta formaţie a lui Florin Andone a trecut de Getafe, scor 1-0. Villarreal s-a impus fără emoţii în faţa celor de la Zamora, scor 4-1 în deplasare şi a avansat în turul următor. VIDEO aici.

Afla mai multe despre: atletico madridcornellacupa spaniei