VIDEO | S-a decis cine este adversara Craiovei în turul doi preliminar al Europa League! Oltenii au ratat duelul cu Liviu Antal

Universitatea o va întâlni pe Honved Budapesta în următoarea fază a competiţiei. Echipa maghiară a remizat în returul cu Zalgiris Vilnius, 1-1, după ce câştigase în prima manşă pe teren propriu, cu 3-1.

Liviu Antal a deschis scorul pentru lituanieni în minutul 18, iar balticii au sperat că pot întoarce soarta calificării.

Avantajul a rezistat până în minutul 62 când sârbul Kamber a reuşit egalarea şi practic a asigurat calificarea lui Honved în turul doi preliminar. Prima manşă a duelului cu Bancu & Co va avea loc la Budapesta joia viitoare, în timp ce returul este programat pe 1 august la Craiova.

Afla mai multe despre: u craiovahonvedzalgirisliviu antaleuropa league