VIDEO | S-a întors "regele"! Diego Costa a înscris la 4 minute după ce a intrat pe teren pentru Atletico

La Liga

Diego Costa a marcat după numai patru minute la primul său meci de la revenirea la Atletico Madrid. Introdus pe teren în minutul 64 al partidei din optimile Cupei Regelui cu Lleida, Diego Costa a înscris în minutul 69 golul de 3-0. S-a terminat 4-0 pentru madrileni.

Ultimul meci în care atacantul jucase data din 11 iunie anul trecut, într-o partidă a naţionalei Spaniei cu Macedonia, în care de asemenea a marcat.

Costa are concurenţă serioasă la Atletico, în lot se mai află Antoine Griezmann, Kevin Gameiro şi Fernando Torres.