VIDEO | S-a terminat etapa din 2.Bundesliga. Spectacol între Karlsruhe şi Erzgebirge Aue. Vezi AICI rezumatul

Etapa a 13-a din Zweite Bundesliga s-a închis cu un meci spectaculos, între Karlsruhe şi Erzgebirge Aue.

Oaspeţii au descohis scorul după şapte minute de joc. Hochsheidt a înscris dintr-o situaţie imposibilă. Mijlocaşul lui Aue nu a prins pauza în teren. A fost eliminat în finalul reprizei. Karlsruhe a luat cu asat poarta adversă, dar bara s-a opus de două ori golului egalizator. În cele din urmă, Fink a reuşit să marcheze pentru 1-1 dintr-un corner. Meciul s-a încheiat la egalitate, iar Aue rămâne la trei puncte de podium.

Afla mai multe despre: 2. bundesliga