VIDEO | S-au stabilit semifinalele în turneul ATP de la Viena! Două sferturi decise în urma abandonurilor

Kukushkin - Nishikori şi Anderson - Verdasco sunt cele două dispute care vor stabili finaliştii competiţiei din capitala Austriei. Partidele încep la ora 15:00, în direct pe Telekom Sport 4.

Faza zilei la Viena au oferit-o spectatorii prezenţi la meciul dintre Fernando Verdasco şi Gael Monfils. Aceştia au pregătit un moment special cu ajutorul telefoanelor mobile, pe care spaniolul l-a filmat la rândul său.

Verdasco a câştigat duelul cu Monfils, prin abandonul adversarului. Francezul s-a retras în setul doi după ce a pierdut primul act, scor 6-4. Adversarul din semifinale al ibericului a stat şi el mai puţin pe teren astăzi. Kevin Anderson a trecut de Borna Coric după ce croatul a renunţat la meci tot în setul doi.

În meciul zilei Nishikori s-a impus fără probleme în faţa reprezentantului gazdelor, Dominic Thiem şi îl va întâlni pe Kukushkin pentru un loc în ultimul act la Viena.

Afla mai multe despre: verdascomonfilsviena