VIDEO | Săpunaru, reacţie nervoasă după o intrare CRIMINALĂ asupra unui coleg. A văzut doar "galben"

Tot mai multe campionate au adoptat sistemul de arbitraj video odată cu succesul pe care l-a avut la Campionatul Mondial din Rusia, dar se pare că nu în toate ţările arbitrii ştiu cum să îl folosească. Un caz de acest gen a avut loc sâmbătă, într-un meci din prima ligă din Turcia.

Jeremains Lens a intrat pe teren în minutul 76, atunci când Beşiktaş deja o conducea pe Kayserispor cu 2-0. 11 minute mai târziu, olandezul a avut o intrare criminală asupra unui fundaş al echipei la care evoluează Săpunaru şi Silviu Lung jr.

Chiar dacă a atins mingea, Lens a fost la un pas de a îi rupe piciorul adversarului, însă cu toate acestea, arbitrul a acordat doar cartonaşul galben şi nici măcar nu a consultat sistemul VAR. Cristian Săpunaru a avut o reacţie nervoasă şi l-a luat la rost pe arbitru atunci când a văzut că Lens a primit doar cartonaşul galben.

După faultul lui Lens nu s-a mai marcat şi echipa celor doi români a pierdut meciul.

Afla mai multe despre: sapunaruturciafault