VIDEO | Sassuolo - Juventus 3-3, Udinese - Lazio 0-0. Vlad Chiricheş a fost titular într-un meci spectaculos

Serie A

Vlad Chiricheş a jucat într-un meci spectaculos între Sassuolo şi Juventus, scor 3-3. Românul a făcut o partidă bună pe teren propriu şi a fost schimbat în minutul 75. Ştefan Radu a fost titular pentru Lazio, în remiza scor 0-0 cu Udinese.

În ultima etapă, Juventus a salvat in extremis un egal cu Atalanta, după ce Cristiano Ronaldo a egalat la doi, în minutul 90, din penalty, astfel gruparea din Bergamo a ratat ocazia de a se apropia la şase puncte de "bătrâna doamnă" şi de a intrat într-o luptă nesperată pentru scudetto.

În schimb, Lazio tot nu şi-a revenit după înfrângerea cu AC Milan şi a pierdut şi cu Sassuolo, ajungând astfel la trei înfrângeri consecutive şi la opt puncte de Juventus.

VIDEO Sassuolo - Juventus 3-3 (Djuricic 29, Berardi 51, Caputo 54 / Danilo 5, Higuain 12, Sandro 64)

• Sassuolo: Consigli – Muldur, Chiricheş, Peluso, Kyriakopoulos – Magnanelli, Locatelli – Berardi, Djuricic, Boga – Caputo
  • Juventus: Szczesny – Danilo, De Ligt, Chiellini, Sandro – Bentacur, Pjanic, Matuidi – Bernardeschi, Higuain, Ronaldo

Min. 64 GOOOL Juventus! Sandro marchează cu capul din corner.

Min. 54 GOOOL Sassuolo! Răsturnare de situaţie. Caputo aşteaptă la bara a doua şi îşi aduce echipa în avantaj.

Min. 51 GOOOL Sassuolo! Berardi marchează superb din lovitură liberă.

Min. 29 GOOOL Sassuolo! Djuricic marchează, după o fază superbă a gazdelor.

Min. 12 GOOOL Juventus! Higuain scapă singur cu Consigli şi îl învinge cu un şut la înălţime.

Min. 5 GOOOL Juventus! Danilo marchează frumos, în urma unei execuţii grele.

Udinese - Lazio 0-0

• Udinese: Musso – Becao, De Maio, Nuytinck – Larsen, De Paul, Jajalo, Fofana, Sema – Okaka, Lasagna
  • Lazio: Strakosha – L. Felipe, Acerbi, Ş. Radu – Lazzari, Milinkovic-Savic, Parolo, Alberto, Jony – Caicedo, Immobile

Afla mai multe despre: juventuslazioserie a