VIDEO | Scandal la FC U Craiova - Dinamo! La pauza meciului, galeriile au vrut să sară la bătaie şi a fost nevoie de intervenţia forţelor de ordine

Derby-ul dintre FC U Craiova şi Dinamo se putea încheia urât, cu galeriile la un pas de bătaie la pauza meciului.

Scandal la FC U Craiova - Dinamo!

FC U Craiova şi Dinamo s-au întâlnit pentru prima oară de la revenirea oltenilor în Liga 1, în a doua etapă a noului sezon. După o primă repriză dominată de bîieţii lui Adi Mutu, echipele au intrat la vestiare la egalitate, scor 0-0.

Însă, în pauza partidei, cele două galerii au fost la un pas de a sări la bătaie. Forţele de ordine au fost nevoite să intervină pentru a menţine pacea, însă injuriile au continuate să fie aruncate între suporteri, iar torţele nu au rămas stinse.

Petardele au pătruns pe teren şi după reluarea jocului, iar atmosfera a devenit din ce în ce mai tensionată pe Ion Oblemenco.

Afla mai multe despre: fc u craiova dinamobătaie craiova dinamoscandal craiova dinamogalerii craiova dinamo