VIDEO | Scandal monstru la finalul meciului dintre Gaz Metan şi Farul! Centralul Iulian Călin, la un pas de a fi luat la bătaie. Au intervenit forţele de ordine

Farul a obţinut o remiză in-extremis în minutul 90+7 împotriva lui Gaz Metan, scor 1-1. După fluierul final, un scandal monstru a izbucnit la Mediaş

Farul Constanţa şi-a continuat forma execrabilă din deplasare şi la duelul cu Gaz Metan şi a obţinut doar o remiză cu medieşenii, scor 1-1, graţie unei mari greşeli de arbitraj.

Morar a deschis scorul pe final de primă repriză, cu un şut frumos, din marginea careului. Ambele echipe au ratat o multitudine de ocazii, iar, în final, oaspeţii au egalat cu mare şansă.

Scandal monstru la finalul meciului dintre Gaz Metan şi Farul

Centralul Iulian Călin a acordat un penalty inexistent Farului, iar Jefte i-a furat un punct lui Gaz Metan, dintr-o lovitură de la 11 metri care nu ar fi trebuie să existe.

De Moura a încercat să îl deposedeze pe Adi Petre, care s-a trântit teatral pe jos, iar Călin, poziţionat foarte bine, a acordat un penalty de necrezut.

După fluierul final, cei din tabăra lui Gaz Metan au izbucnit, iar arbitrul a trebuit să fie escortat de pe teren de foreţele de ordine.