VIDEO | Scandal uriaş în Italia după simularea lui Ronaldo care i-a adus victoria lui Juve: "Distrugerea fotbalului italian!"

Juventus a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-1), formaţia Genoa, în etapa a X-a din Serie A. Oaspeţii au jucat 36 de minute în inferioritate numerică, perioadă în care s-au apărat eroic.

Golul victoriei a fost marcat Cristiano Ronaldo, în minutul 90+6, din lovitură de la 11 metri, obţinută tot de portughez în urma unei simulări grosolane.

Marco Insigne, fratele lui Lorenzo Insigne, a avut o reacţie vehementă pe reţelele de socializare. Acesta îl acuză pe Ronaldo că distruge fotbalul italian.

"Unde este VAR-ul? E distrugerea fotbalului italian!", a scris Marco Insigne, pe Instagram.