VIDEO | Scântei în derby-ul Slavia Praga - Sparta Praga. Nicolae Stanciu, la un pas să fie "linşat" de foştii colegi

Fotbal

Slavia Praga şi Sparta Praga au terminat la egalitate, scor 0-0, într-o partidă din etapa a 35-a din campionatul Cehiei. La Slavia Praga, Nicolae Stanciu a fost titular şi a încasat un cartonaş galben în minutul 67.

Nicolae Stanciu a fost ţinta preferată a jucătorilor de la Sparta Praga, care nu l-au iertat pentru ultimele scandări. Românul a înjurat şi a îndemnat la moarte actuala rivală, fosta sa echipă, iar jucătorii Spartei l-au lovit de fiecare dată când a fost cazul.

Jucătorul român a ripostat şi el în minutul 67, când a lovit tare un adversar, iar jucători Spartei s-au năpustit asupra sa. Doar intervenţia arbitrilor a calmat lucrurile. Cu toate aceastea, Stanciu a primit un cartonaş galben. De asemenea, un jucător al Spartei, Ladislaw Krejci a fost şi el avertizat.

Slavia Praga a devenit din nou campioană a Cehiei, cu un avans 9 puncte în faţa locului doi, ocupat de Plzen.

Afla mai multe despre: fotbal