VIDEO | Scene incredibile în Bolivia! Arbitrul a arătat semnul VAR şi a dat penalty, dar în Bolivia nu există VAR

Asta le-a întrecut pe toate! Un arbitru din prima ligă din Bolivia a acordat un penalty cu ajutorul sistemului de arbitraj video, nimic greşit până aici. Doar că în Bolivia nu a fost implementat VAR-ul.

Scenele s-au întâmplat în al cincilea minut de prelungire al partidei dintre Always Ready şi Bolivar. "Centralul" partidei a făcut semnul VAR şi a acordat penalty pentru gazde, la scorul de 1-0 pentru Bolivar.

Problema este că prima ligă din Bolivia nu dispune de sistemul de arbitraj video, aşadar este incert de spus cu cine s-a consultat arbitrul pentru a acorda lovitură de pedeapsă. Din fericire pentru oaspeţi, cei de la Always Ready au ratat şi Bolivar a câştigat meciul.

Afla mai multe despre: boliviavar